روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

آذربايجان شرقي 135 هزار بيكار دارد/ 46 درصد بيكاران فارغ التحصيلان دانشگاهي
 
آذربايجان شرقي 135 هزار بيكار دارد/ 46 درصد بيكاران فارغ التحصيلان دانشگاهي
مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي آذربايجان شرقي، گفت: استان 135 هزار نفر بيكار دارد كه حدود 46 درصد از آنان را فارغ التحصيلان دانشگاهي تشكيل مي دهند.
به گزارش تابناك تبريز، حسين فتحي امروز در جلسه مشترك كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري و رونق توليد استان به آمار بيكاري در استان اشاره كرد و اظهار داشت: بر اساس آخرين گزارش مركز ملي آمار ايران، آذربايجان شرقي 135 هزار نفر بيكار دارد كه حدود 46 درصد از آنان را فارغ التحصيلان دانشگاهي تشكيل مي دهند.

وي افزود: نرخ بيكاري استان، 8.4 دهم درصد است كه در مقايسه با آمار متوسط كشوري، يك درصد بهتر است.

مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي آذربايجان شرقي با بيان اينكه راه درمان ركود اقتصادي كشور كارآفريني است، يادآور شد: كارآفريني يكي از محورهاي اصلي رشد و توسعه در هر منطقه است كه باعث مي شود، خدمات و سياست هاي كشور به صورت خلاقانه و نوآورانه باشد.

فتحي ادامه داد: عامل كليدي توسعه اقتصادي، حمايت از كارآفرينان است؛ چرا كه كارآفريني باعث مي شوند تا راهكارهاي جديد براي حل مشكلات كشور ارائه شده و نوآوري و خلاقيت در صنعت و توليد نيز ايجاد مي شود.

وي خاطرنشان كرد: منحني چرخه عمر يك كسب و كار از زمان ايجاد آن تا زمان انحلال، مستلزم نوآوري و خلاقيت است تا بتواند ضمن رقابت در بازار به سمت بازاريابي نوين نيز حركت كند.

آذربايجان شرقي كمترين تعديل نيرو در اثر كرونا

مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي آذربايجان شرقي با بيان اينكه استان كمترين آمار تعديل نيرو در اثر كرونا را دارد، گفت: البته حمايت هاي دولتي و تعصب خاص كارآفرينان براي حفظ نيروها منجر شده است تا كمترين ميزان تعديل نيرو را داشته باشيم.
منبع خبر:
تابناک
   تاریخ: ۲۲:۲۳ - ۰۵/۱۲/۱۳۹۹   بازدید: ۴