روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

گردشگري 22 هزار ميليارد تومان از كرونا خسارت ديد
 
وزير ميراث فرهنگي و گردشگري گفت: در دوران شيوع ويروس كرونا صنعت گردشگري 22 هزار ميليارد تومان خسارت ديد و از محل وام هاي كرونايي تاكنون بيش از 600 ميليارد تومان تزريق شده است.
وزير ميراث فرهنگي و گردشگري گفت: در دوران شيوع ويروس كرونا صنعت گردشگري 22 هزار ميليارد تومان خسارت ديد و از محل وام هاي كرونايي تاكنون بيش از 600 ميليارد تومان تزريق شده است.
گردشگري 22 هزار ميليارد تومان از كرونا خسارت ديد,

نمايشگاه بين المللي گردشگري و صنايع دستي از امروز 5 اسفندماه تا سه روز در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران آغاز به كار كرد.

در مراسم افتتاحيه اين نمايشگاه كه پيش از ظهر امروز در سالن خليج فارس برگزار شد علي اصغر مونسان وزير ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري با بيان اينكه صنعت گردشگري 22 هزار ميليارد تومان خسارت ديده است، گفت: حمايت ما از اين صنعت كم بود ولي انصافاً من و همكارانم در دولت تمام توان مان را گذاشتيم. ما در ايجاد اشتغال نقش مهمي ايفا كرديم، بسياري از جوانان تحصيل كرده اكنون مشغول به كار شده اند و حتي با سرمايه هاي اندك توانستند فعاليت كنند. ما براي پروژه هاي بزرگ از محل صندوق توسعه ملي حمايت هاي ويژه اي كرده ايم، براي پروژه هاي كوچك نيز از محل وام اشتغال روستايي هزار ميليارد تومان به اين صنعت تزريق شد، از محل وام هاي كرونايي نيز بيش از 600 ميليارد تومان وام اختصاص داده شده و 800 ميليارد تومان در نوبت پرداخت قرار دارد.

در اين مراسم كه با حضور رايزن فرهنگي ازبكستان، مدير بخش بازرگاني ايتاليا، سفير عراق، سفير انگليس و سفير اتريش با هيأت همراه برگزار شد، مونسان گفت: از 219 هزار تخت اكنون در كشور به تعداد 417 هزار تخت اقامتي رسيده ايم. بخش عمده آنها در شرايطي ايجاد شده كه در تحريم حداكثري بوده ايم.

مونسان بيان كرد: اين كشور پر از جاذبه است اما تنها روي جاذبه هاي تاريخي و فرهنگي كار نكرده ايم بلكه اكنون بخش طبيعت گردي مهمترين جاذبه كشور شده است. همچنين توانسته ايم از گردشگري صنعتي و معدني و ظرفيت هاي ديگر كشور بهره برداري كنيم.

وي گفت: در حوزه صنايع دستي حجم بالاي فروش از طريق گردشگران داخلي و خارجي اتفاق مي افتاد اما به واسطه شيوع ويروس كرونا اين بخش هم دچار مشكل شد. با اين وجود طرح تجاري سازي را در اين بخش آغاز كرديم و تنها يك و نيم ميليارد دلار صادرات صنايع دستي ما از طريق گمرك انجام شده است.

مونسان گفت: در بدترين شرايط شاهد افتتاح نمايشگاه گردشگري هستيم تا بگوييم هنوز پا داريم، پر رونق هستيم، اگرچه ضربات زيادي خورديم اما از پا نيفتاده ايم فكر نمي كنم جمع اين اتفاقات از جمله تنش هاي منطقه، اتفاقات داخلي و كرونا را در آينده داشته باشيم. هر چه مي خواست اتفاق بيفتد افتاد اما هنوز صنايع دستي و گردشگري پررونق است. به همان ميزان هم مردم مقاومت نشان دادند و دولت نيز تا جايي مي توانست پاي ميدان آمد.

وي گفت: در دولت دوازدهم بيش از 23 هزار ميليارد تومان پروژه در حوزه گردشگري به اتمام رسيده است. ما به صورت مداوم تا پايان دولت پكيج هاي افتتاح پروژه ها را خواهيم داشت. 159 هزار ميليارد تومان پروژه اكنون در حال اجراست، بيش از 408 هتل و هتل آپارتمان نيز در دولت تدبير و اميد به مجموعه اقامتي كشور اضافه شده است.
منبع خبر:
اترک نیوز
   تاریخ: ۲۲:۳۴ - ۰۵/۱۲/۱۳۹۹   بازدید: ۶